Mýty a polopravdy o kojení

17. prosince 2017 v 8:44 | MK |  Kojení
Dnes jsem se ke psaní dostala jen v mobilu, tak to bude o něco kratší. Chtěla bych sepsat pár mýtů a polopravd týkajících se kojení.
1. Mezi jednotlivými kojeními musí být alespoň hodinu pauza, aby se nesmíchalo natrávené mléko s čerstvým a nevzkypělo. HLOUPOST! Tuto radu jsem dostala v porodnici a prvních pár dní se jí držela, i když jsem podle specifického breku věděla, že si Maty říká o jídlo. Utěšovala jsem ho: "Ještě čtvrt hodinky musíme počkat." Ve skutečnosti ale můžete krmit kdykoliv si mimi řekne, klidně půl hodinky po posledním kojení. Nic nevzkypí, maximálně pokud se mimi trošku přepije, tak ublinkne. Pořád lepší, než ho trápit hlady. Takže kojte, kojte, kojte!
2. Dítě nesmí mít prso v ústech po kojení, protože se tím může bradavka poškodit. Myslím, že by mimčo muselo mít bradavku v ústech alespoň několik hodin v kuse, aby se na ní udělaly přinejmenším varhánky :-) Já tohle neřešila nikdy, občas jsme takhle usnuli, probudila jsem se po pár hodinách a vše v naprostém pořádku.
3. Kojení je potřeba v roce ukončit kvůli kažení zoubků. Tak to je právě naopak - zoubkům kojení svědčí. Je to důležitý zdroj vápníku a dalších cenných látek a napomáhá správnému formování chrupu.Více info si můžete přečíst také na odkazu www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-zubky/.
Napadá Vás jiná pověra, kterou jste slyšeli? Budu ráda, když mi napíšete :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama