Kde by mělo mimčo spát?

15. prosince 2017 v 19:49 | MK |  Spánek
Ještě než se Maty narodil, pořídili jsme dle Heureky nejlepší monitor dechu a dvě postýlky - jednu novou do ložnice k posteli a druhou po manželovi do obýváku. Když jsme si miláčka dovezli z porodnice, byli jsme přímo paralizování strachem, abychom tomu našemu drobkovi nedej bože nezapomněli zapnout monitor, nebo abych neusnula při nočním kojení.
Při laktační krizi mi laktační poradkyně doporučila, abych právě s Matym spala, že to tak má příroda vymyšlené - on ucítí mé teplo a bude vnímat tvorbu mléka, já zase budu lépe reagovat na jeho "poptávku". Tento její návrh byl zcela v rozporu s našimi domácími pravidly a ze začátku ve mně budil spíše nedůvěru.
Když jsem se ale na celou věc podívala s nadlhedem, už jsem to nepovažovala za tak špatný nápad. Když to tak vezmu - které zvířátko v přírodě buduje svému mláďátku oddělené místo na spaní? Navíc, bylo pro mě víc než pohodlné kojit v noci v posteli. Maty u toho vždy zabral, ale přesun do postýlky ho probudil.
A monitor dechu? Naše mámy ho taky neměly. Mé obavy ze SIDS pak rozptýlil článek www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/sids/.
Manžela zajímalo, jestli pak malýho dostaneme z ložnice. Ale já si tak říkám, i kdyby tam spal dva roky, tak mi to nevadí. Spí klidně s vědomím, že je v bezpečí. A kolik jsou dva roky z celého života? Ještě na to budeme rádi vzpomínat, až s ním bude třískat puberta :-D
Strach z toho, že bych ho zalehla, byl také zbytečný. Podvědomě ho celou noc vnímám. Mám dokonce občas pocit, že podvědomě poslouchám každý jeho nádech a výdech.
No a tak jsme do toho šli. Matymu už jsou 4 měsíce a za mě super. Chodí spát v devět, na krmení se už delší dobu budí kolem druhé ráno a pak ve 4 a 6. Ovšem tím, že nemusím vstávat z postele, jsem mnohem méně unavená.
A přebalování? Vedle postele mám připravené vše potřebné, pod prcka vsunu bambusovou podložku, přebalím (skoro nikdy se u toho neprobudí!) a pokračuji ve spánku. Za další výhodu považuji, že i když začne kňučet ze spaní, mám ho hned po ruce. Buď ho utěším pohlazením nebo mu po tmě hodím prso. A taky nemá šanci se odkopat :-)
Takže když to tak shrnu, pro nás to bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Zlepšilo nám to kojení, Maty klidněji spí a já se ráno budím vyspalá.
Takže, pokud o tom jen uvažujete, doporučuji přečíst si tyto články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama